IНШИЙ КОРСУНЬ

У інтернеті дуже багато матеріалів про моє місто - Корсунь-Шевченковский. Багато фото, відео, друкарського матеріалу про його багату, насичену подіями, історії і сучасності. Усі фотографують, в основному, однои те ж, тільки з різних ракурсів. Таке відчуття, що з усіх фоток, якщо їх скласти, можна змонтувати відео. Але хотілося б показати трішки інший Корсунь, куди не водять гіди, і не розповідають про це екскурсоводи, хоча усе це знаходиться зовсім поряд. Відразу хочу попередити, що термін "Велика Вітчизняна війна" був мною замінений свідомо..

Почати б хотів з місця, яке вважається одним з найпохмуріших на території Корсунь-Шевченковского заповідника - це т.з. "німецьке кладовище" (на фото воно відмічене стрілкою).

   

Під час Другої світової війни, у будівлі нинішнього музею Корсунь-Шевченковської битви, знаходився німецький госпіталь. І тих німців, яких не змогли врятувати лікарі, ховали навпроти, через річку Рось на пагорбі. Ще в дитинстві пам'ятаю, як воно усе було зрите "чорними копачами",що шукали їх нагороди, знаки відмінності і навіть зброю. Розриті могили були наповнені кістками і черепами. Зустрічалися залишки форми і чобіт. Але, хоча, в 90-і роки минулого століття останки нацистів були перевезенi, і був наведений на ньому відносний порядок, ями досі там знаходяться.

     

І навіть наявність великої кількості полян пролісків навкруги, не надає цьому місцю романтики.

Ще видно турбота німецької сторони про своїх загиблих воїнів. Буває попадаються поминальні вінки. Ось, як наприклад, в пам'ять загиблим солдатам танкової дивізії SS "Wiking"

 

 

 

      4    5


Рейтинг@Mail.ru