IНШИЙ КОРСУНЬ

У Корсунi-Шевченковскому знаходиться курган, який місцеві називають "Козацька могила". Не буду нічого брехати про нього. Але, начебто, це поховання предків слов'ян. А за часів козацтва, через своє високе розташування на місцевості, використовувався, як спосіб передання сигналу тривоги, шляхом розведення вогнищ. Теж вся зрита шукачами скарбів.

     

На лівому березі річки Рось стоїть пам'ятник заснуванню фортеці Корсунь (на фото відмічений кружочком).

Напис на ньому говорить: "Тут, на скелястому березі річки Рось в 1032 році Ярославом Мудрим споруджено місто-фортецю Корсунь, яке стало надійним щитом на південному рубежі Київської Русі"

 

У 1855 році жителі Корсуня підтримали селянський рух "Київська козаччина ". Повстання було жорстоко подавлене, а убиті були поховані в урочищі "Кущаївка" (на фото вказано стрілкою)

Також під час окупації Корсуня в 1941-44 рр. тут велися масові розстріли мирних жителів. Саме це місце теж трішки похмуре.

 

Про цi події нагадує встановлений тут пам'ятник

 

Корсунь-Шевченкiвска битва (яку в західних джерелах несправедливо називають "Черкаською") стала однією з найграндіозніших подій Другої світової війни. Але є ще маловідомі сторінки історії, пов'язані з цією війною і нашим містом, які були не менш драматичні та героїчні.

 Під час окупації України фашистською Німеччиною, в урочищі "Ваканцi" і "Камянка" (на фото позначено кружочком), в серпні 1941 р. полиці 196 і 277 дивізій, 6 стрілецького корпусу, 26 армій, південно-західного фронту, вели нерівний бій з фашистськими окупантами. І ціною свого життя не пропустили ворога до Канівських переправ на річці Дніпро. На згадку про це встановлений пам'ятник.

     

Давно хотів побувати на місці, де відбулася одна з найвідоміших битв в історії України - Корсунская битва 1648 р . Я, хоч, і корсунчанин, але не думав, що з допомогою тільки інтернету буде нелегко знайти це місце і пам'ятник, який там встановлений на честь даных подій. Зіставивши фотографії з місця і супутникові знімки, я його визначив, поїхав туди. Вже на місці, обнишпоривши все навкруги, пам'ятника я не знайшов. Як на зло не було і перехожих, щоб запитати. Налазившись між кущами і деревами, виматюкавшись, почав повертатися додому. І тут... випадково помітив частину хреста - це і виявився орієнтир пам'ятника. Літом його з дороги майже не видно через "зеленку". Може моя інформація комусь згодиться, я покажу його розташування на карті.

 

1     2     3     4    5


Рейтинг@Mail.ru